KİRALAMA KOŞULLARI

Kiralama Yaşı ve Ehliyet
Kiralanan aracı sadece sözleşme üzerinde belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmemiş üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek kaza veya hasarlarda hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Kiracı dışında aracı kullanacak kişiler için ek sürücü hizmeti satın alınmalıdır. Aracı kullanacak kişi/kişiler en az 23 yaşında olmalı ve en az 3 yıllık geçerli bir ehliyet sahibi olmalıdır. Aracı kiralayan kişi mutlaka sosyal güvenceli çalışan olmalıdır, aksi takdirde araç kiraya verilmez.

Ek Sürücü 
Araçların 3.şahıslarca kullanımı, Uzun Rent A Car yetkilisinin onayını takiben ek sürücü/sürücülere ait ehliyet ve kimlik bilgilerinin kira sözleşmesine işletilmesi halinde mümkündür. Sözleşmeye ek sürücü eklenerek sigorta kapsamına dahil edilmesi ek ücrete tabi olup fiyat bilgisi için rezervasyon merkezimizi arayabilirsiniz.

Kiralama Süresi 
Kiralama süresi günlük kiralamalarda en az 1 gün yani 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

Araç Teslimi
Kiralık aracı ofis müsaitliğine göre adresinizden, havaalanlarından teslim/iade yapabilirsiniz. Uzun Rent A Car ofislerinin bulunduğu şehirlerde mesai saatleri içerisinde ofise 15 km ye kadar olan mesafelerde teslim veya iade ücreti alınmaz. 15 km üzerindeki mesafelerde ve şehir sınırları dışına teslimat ve iade yapılacaksa, en yakın Uzun Rent A Car ofisinden kilometre başına 1,5TL ücret alınır.

Kiralama Geç İade
Araç kontratta belirtilen iade saatinden daha sonra döndüğünde, 1 saate kadar olan gecikmelerde önceden haber verilip tarafımızdan onaylandığında ek ücret alınmaz. 1 saat veya daha üstü gecikmelerde her gecikilen saat için saat başına günlük kiralama ücretinin 1/5 i kadar ek ücret tahsil edilir. 5 saat ve üzeri gecikmelerde ekstra gün ücreti tahsil edilir. Kiralayan haber vermeksizin aracı geç iade edemez ve ilgili ofisin onayı olmadan kira süresini uzatamaz. Uzun Rent A Car aracı bir sonraki rezervasyona hazır etmesi gerektiği durumlarda kira uzatmayı onaylamama hakkını saklı tutar.

Kiralama Erken İade
Kiralama kontratında yazılı dönüş/iade saatinden erken dönen kiralık araçlarda ücret iadesi yapılmaz.

Trafik Cezaları
Kiralama esnasında oluşabilecek her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar kiracının sorumluluğundadır. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri kiralamanın bitmesiyle ortadan kalkmaz. Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilir. Müşteri yerine Uzun Rent A Car tarafından ödenen trafik cezaları hizmet bedeli eklenerek müşteriden tahsil edilir.

Ek Ürün ve Hizmetlerimiz
Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir. Ücret ve detayları hakkında bilgiye rezervasyon merkezimizden ve şubelerimizden ulaşabilirsiniz.

  • Çocuk Koltuğu ve Yükseltici
  • Navigasyon
  • Adrese Teslim ve İade
  • Genç Sürücü Hizmeti
  • Ek Sürücü Hizmeti

Kilometre Sınırları
Günlük kiralamalarda 150 km, aylık kiralamalarda 3000 km ile sınırlıdır. 

Ödeme Koşulları, Depozit ve Güvenlik
Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Gerçekleşecek kiralamalarda Uzun Rent A Car Genel Kiralama Koşulları geçerlidir. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişiye kiralama yapılır. İnternet üzerinden ön ödemeli olarak yapılan rezervasyonlarda işlem yapılan kart ve kart sahibi olmadan, ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır. Sanal Kart ile yapılan ön ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı olmadan ofiste kira anlaşması açılmaz. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir.

Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralanacak araç grubuna göre 300 – 2000 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır.

Rezervasyon İptal veya Değişikliği
Ön ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında kiralama ücretinden %30 kesinti yaparak kalanı Uzun Rent A Car  tarafından iade edilecektir.

Ön ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilemez.

Yurt Dışına Çıkış
Kiralanan araçlar ile Türkiye sınırları dışına çıkılamaz.

Sigorta
Tüm araçlarımız  Full Rent A Car kaskoludur. Sitemizde belirtilen fiyatlara Kasko ücreti dahildir.